Ana içeriğe atla

Microsoft Surface Tablet Tanıtım Faciası


Microsoft, tartışmasız bir dünya devi.

Dev olunca bir ürünü geliştiren binlerce kişiden bahsediyoruz demektir. Böyle bir durumda geliştirme ve son hale getirmede yeteri özeni göstermek gerçekten güç olsa gerek. Zaten güncellemeler bu nedenle var.

Geçtiğimiz günlerde "Surface" isimli ürünün tanıtımı sırasında yaşanan durum oldukça komikti.

Buyurun izleyin.Tanıtımı yapan arkadaşın durumu iyi idare ettiği ve failsafe (her ihtimale karşı önlem) düşünüp hazırda yedek bir tablet tuttuğu için gönülden tebrik ediyorum :))

Microsoft tableti yıllar önce çıkartmış ancak tutturamadığı için rafa kaldırmıştı. Ardından gelişen teknolojiyi iyi kullanan Apple firması Microsoft'un bıraktığı yerden alıp teknolojiyi akıllı telefonlara ve tablet PC'lere uyguladı. Başarı ardından piyasada 3. nesil iPad ve 4. nesil iPhone yanında Google firmasının duruma ayılıp zamanında geliştirdiği Android işletim sistemi yüzünden binlerce akıllı telefon ve tablet satışa sunuldu.

Eğilimi doğru yakalayamayan Nokia'nın Sybian işletim sistemi ile RIM'in Blackberry'si oldukça zor durumda kaldılar. RIM başını dik tutmaya çalışıp yoluna bildiği gibi devam ederken Nokia Microsoft ile ortaklık yapıp sonunda çokça personelini (10.000) işten çıkartmaya kadar geldi.

Microsoft'un ilk tanıtım faciası değil bu. Yıllar önce Windows'un yeni cihazları ne kadar başarılı tanıdığını göstermek için bir tarayıcıyı takınca izleyenlerin gözü önünde mavi ekran ile karşılaşmaları unutulmazdır.


Microsoft kurşun döktürse işe yarar belki ne dersiniz?

Yorumlar

  1. ilk denemenizde yapamadınız ( bkz: origami , UMPC ) bari ikinci denemenizde yapabilmiş olun. üstelik önünüzde bunca başarılı örnek varken... ha yapamıyorsanız da biz yapamıyoruz deyin ve çekilin be kardeşim :)

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur.

Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin.

Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız:


1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı
2 ölçü su
2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!)

Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba.

Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim.

Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim.

1- Özel ölçüm cihazları,
2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler,
3- Özel depolama çözümleri,
4- Fermantasyon başlatıcılar,
5- Fermantasyon durdurucular,
6- Alkol seviyesi ölçerler,
7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri,
8- Özel saklama yö…

Dinamometre Yapımı (Resimli)

6. Sınıftaki kızım Fen ve Teknoloji ders kitabının 65. sayfasını gösterip bir dinamometre yapıp yapamayacağımızı sordu.
Kitabın ilgili yerini inceledikten sonra bir yay ve saydam tüp bulabilirsek yapabileceğimiz söyledim. O halde haydi "basit bir dinamometre yapalım" dedi.

Küçük bir İnternet araması sonucunda Dinamotrede kullanılan ölçü birimi olan Newton (evet bildiğiniz Isaac Newton) için, yerden 102 gramlık bir ağırlığı kaldırabilmek için uygulanması gereken kuvvet olduğunu buldum. Bu bilgiyi aklımızın bir köşesinde tutalım ayar kısmında işimize yarayacak.


İşte gereken malzeme yaklaşık olarak resimde görünüyor. Öncelikle tüp meselesi için bir çözüm bulamayınca kırtasiyeden asetat aldık. Cetvelin altında saydam asetat görünüyor. Bunu kıvırıp saydam bir tüp haline getirdik (açılmasın diye iki ucunu lastikle geçici olarak tutturduk). Yay için Bahçelievler Freeshop'a gittik orada Ahmet işimize yarayabilecek uzunca bir yay buldu eski oyuncaklardan kalma. Ahmet'e teşekk…