Ana içeriğe atla

Microsoft Surface Tablet Tanıtım Faciası


Microsoft, tartışmasız bir dünya devi.

Dev olunca bir ürünü geliştiren binlerce kişiden bahsediyoruz demektir. Böyle bir durumda geliştirme ve son hale getirmede yeteri özeni göstermek gerçekten güç olsa gerek. Zaten güncellemeler bu nedenle var.

Geçtiğimiz günlerde "Surface" isimli ürünün tanıtımı sırasında yaşanan durum oldukça komikti.

Buyurun izleyin.Tanıtımı yapan arkadaşın durumu iyi idare ettiği ve failsafe (her ihtimale karşı önlem) düşünüp hazırda yedek bir tablet tuttuğu için gönülden tebrik ediyorum :))

Microsoft tableti yıllar önce çıkartmış ancak tutturamadığı için rafa kaldırmıştı. Ardından gelişen teknolojiyi iyi kullanan Apple firması Microsoft'un bıraktığı yerden alıp teknolojiyi akıllı telefonlara ve tablet PC'lere uyguladı. Başarı ardından piyasada 3. nesil iPad ve 4. nesil iPhone yanında Google firmasının duruma ayılıp zamanında geliştirdiği Android işletim sistemi yüzünden binlerce akıllı telefon ve tablet satışa sunuldu.

Eğilimi doğru yakalayamayan Nokia'nın Sybian işletim sistemi ile RIM'in Blackberry'si oldukça zor durumda kaldılar. RIM başını dik tutmaya çalışıp yoluna bildiği gibi devam ederken Nokia Microsoft ile ortaklık yapıp sonunda çokça personelini (10.000) işten çıkartmaya kadar geldi.

Microsoft'un ilk tanıtım faciası değil bu. Yıllar önce Windows'un yeni cihazları ne kadar başarılı tanıdığını göstermek için bir tarayıcıyı takınca izleyenlerin gözü önünde mavi ekran ile karşılaşmaları unutulmazdır.


Microsoft kurşun döktürse işe yarar belki ne dersiniz?

Yorumlar

  1. ilk denemenizde yapamadınız ( bkz: origami , UMPC ) bari ikinci denemenizde yapabilmiş olun. üstelik önünüzde bunca başarılı örnek varken... ha yapamıyorsanız da biz yapamıyoruz deyin ve çekilin be kardeşim :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur. Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin. Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız: 1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı 2 ölçü su 2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!) Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba. Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim. Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim. 1- Özel ölçüm cihazları, 2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler, 3- Özel depolama çözümleri, 4- Fermantasyon başlatıcılar, 5- Fermantasyon durdurucular, 6- Alkol seviyesi ölçerler, 7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri, 8- Öz

İnternet Sitelerindeki Hesaplarımı Nasıl Silerim?

Yeni medya, alışveriş, müzik siteleri genellikle sizi tanımak isterler. Sitelerden yararlanmak, kimi zaman alışveriş yapabilmek için, pek çok kişisel bilginizi içeren veriyi girip, üye olmak iyi de, ya bir gün gelir de bu tür üyeliklerinizi silmek isterseniz ne ile karşılaşacağınızı biliyor musunuz? Blog girdisini  bu linkten  dinleyebilirsiniz . Merhaba, İnternet kullanıcıları neredeyse artık her türlü siteye üye olarak girmek zorunda. Verilen hizmet paralı ya da bedava olsun, siteler sizi üye olup, içeriklerinden öyle yararlanmaya zorluyorlar. Gazete siteleri bile sizi üye olmaya teşvik ediyorlar. Üye sayısı ve üyelerin neler yaptığını izlemek, bir hizmeti geliştirebilmek için işini bilenlere önemli veriler sağlar. Örneğin bir alışveriş sitesi, incelediğiniz ya da satın aldığınız ürünlere benzer ürünleri size önerebilir. Bunun için sizin siteye üye olmanız en kolay yollardan biridir. Kullanıcının yaptıklarını izlemek böylece kolaylaşır. Sosyal ağ siteleri de üye olmadan bi