Ana içeriğe atla

Projeksiyonlu Telefon

Çinliler inanılmaz bir hızla kopya telefonlar üretiyorlar. Örneğin iPhone bunlardan biri. Gerçeği ülkemizde 1200 YTL civarına satılan iPhone'ların taklitlerini 160 USD fiyatla almak mümkün. Aslında biraz da geliştirmişler telefonları. İçlerinde 3G modeli taklidi, çift hat destekleyenleri, fm radyo hatta televizyon yayınlarını alabilenleri var. Bu tür telefonların satıldığı Solomobi web sitesini zaman zaman ziyaret ediyorum. Taklitciliğin pozitif bir sonucu olan, yeni orjinal fikirler de zaman zaman bu sitede boy gösteriyor.
İşte bunlardan biri projeksiyonlu telefon. CoolN70 LayneY70 diye anılıyor. 336 USD fiyatla satılıyor.
Fikir ilginç. Telefonunuzda "Projeksiyon" cihazı taşıyorsunuz. Sanırım biraz karanlık bir ortama ihtiyaç duymakla birlikte sunumlarınızı bu alet ile yapmak mümkün olabilir.
Kısa süre içerisinde bunun televizyonları alabilen, dolayısıyla televizyonu duvara yansıtıp gösteren tipini yapacaklarını ileri sürmek falcılık olmaz. Hatta eminim uzaktan kumandası da olur.
Tekrar cihaza dönecek olursak, "modeldeki N70 ibaresi ile Nokia 70 modeline gönderme yapılmış olabilir mi?" diye düşündüm ama sanırım görünüm olarak pek bir ilgileri yok.
Yanında yedek bir batarya ve şarj beşiği ile geliyor. Ayrıca dışarıdan bir video ve ses kaynağına bağlanıp projeksiyon olarak kullanılabiliyor. 6 cm ile 160 cm boyutları arasında görüntü alabildiğini ileri sürmüşler.
Ayrıca üzerinde büyükçe sayılabilecek bir hoparlör de var.
Telefonun ekran görüntüsüne bakarsanız iphone ikonları dikkatinizi çekecektir. Ekranı dokunmatik. Dolayısıyla iphone gibi dokunarak kullanmak da mümkün.
MP3 ve MP4 oynatabiliyor. 1 Gb hafıza ile geliyor aynı zamanda 2 Gb'a kadar destek veriyor.
İlginç bir fikir olması nedeniyle yazma gereği duyduğum bu telefon, satar mı bilmiyorum ama böyle giderse Çinliler pek yakında başka ilginç ve ucuz telefon modelleri ile karşımıza çıkacaklar demektir.

Yorumlar

  1. Şimdi CeBIT'te gördüm bu telefonu. TTN Mobile diye bir firma kendi markasıyla getirmiş.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur. Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin. Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız: 1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı 2 ölçü su 2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!) Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba. Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim. Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim. 1- Özel ölçüm cihazları, 2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler, 3- Özel depolama çözümleri, 4- Fermantasyon başlatıcılar, 5- Fermantasyon durdurucular, 6- Alkol seviyesi ölçerler, 7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri, 8- Öz

Basit Şarap Hava Kilidi Yapımı (Resimli)

Eğer evde kendi şarabınızı yapıyorsanız fermantasyon sırasında çıkan gazları dışarı atıp içeri hava girmesini önlemek önemlidir. Bunun için hava kilitleri kullanılır. Aşağıdaki videoda piyasada 12 liraya bulabileceğiniz bir hava kilidini görüyorsunuz. En iyisi böyle bir şey tavsiye ederim. Evde şarap yapma işini biraz büyüttüğünüzde hava kilitleriniz yetmeyebilir. Böyle ya da benzeri bir durumda, evde en basit şekilde nasıl şarap hava kilidi yapabiliriz? İşte bunu aşağıda anlatacağım. Malzemelerin tamamını yakınınızdaki hırdavatçıdan alabilirsiniz. Malzemeler: 1- Saydam ince hortum (Her hava kilidi için 1 metre kadar) 2- Matkap ucu (Saydam borunun içine girebilecek kalınlıkta bu uygulamada 6 mm idi) 3- Kısa plastik kelepçe 4- Matkap 5- Şişe kapağı Uygulama gayet basit. Dikkatlice kapağı delin. Açılan delikten zorlaya zorlaya hortumu geçirin. Sıkışık olmalı ki kaçak yapmasın. Resimdeki gibi hortumu toparlayıp, plastik kelepçe ile ayrılmasını engelley