24 Eylül 2008 Çarşamba

T-Shirt Davul

Davulcularımız şu sıralar pikap üstünde ramazan davulu tıngırdatmaya devam etmekteler. Bizimkiler teknoloji kullanmayı pikap arkasına atlayıp dolaşmak olarak gerçekleştirebildiler. Peki batılılar davul çalma konusunda nerelere gelmiş diyorsanız, kopmaya hazır olun.
En son, bu gün dostum Kamuran Mülayim blogunda wifi sinyallerini alıp üzerindeki ışıklı figürde gösteren T-Shirt'ü tanıtmıştı. Ben de olağan gözden geçirmem sırasında "Think Geek" sitesinde ne buldum bakın... Lafı uzatmayayım. Resimde gördüğünüz T-Shirt'ün üzerindeki davul figürü çalınabiliyor. Üzerinde 7 farklı ses çıkartabilen beşi davul ikisi zil figür yer alıyor. 4 adet AA kalem pil ile çalışan davulunuzun sesi açılıp kısılabiliyor. Oldukça güçlü ses verebiiliyor. Yıkama sırasında davulunuzun zarar görmemesi için t-shirtün üzerinden nazikçe ayrılması ve elektrik bağlantısının ayrılıp çıkartılması gerekiyor. Fiyat 30 USD civarında. Nasıl olur da kakafoni yapmadan böyle bir davul çalınabilir diye merak ediyorsanız ve eğer Youtube sitesine ulaşabiliyorsanız Arrow'un "I love Rock & Roll" parçasını çalışlarını izleyebilirsiniz. Youtube'a ulaşamıyorsanız artık bir yolunu bulursunuz kısa sürede umarım... İşte klip aşağıda. Kalın sağlıcakla. Güncelleme: Eğer siz de yapılan son müdahaleden beri hiç bir şekilde youtube sitesine ulaşamıyorsanız artık bir proksi (vekil) sunucu kullanmak sorunu çözebilir. Benden size bir tavsiye http://www.vtunnel.com bu siteye girip istediğiniz sitenin (örneğin benimki) url'ini engellenmemiş içerikle görebilirsiniz. Engelsiz, sansürsüz bir İnternet dileğiyle.

1 yorum:

Ey Eurovision Sen Kimsin?

Yapay zeka, hayatımızın birçok alanına girmeye devam ediyor. Ben de bir süredir blog yazılarımı YouTube'a aktarıyorum. Neyse ki, 10 yıl ...