11 Mart 2013 Pazartesi

TTNET ve Türk Telekom Adsl Abonelerine Bedava Ev Telefonu Hizmeti Verir Mi?


Geçtiğimiz Cuma günü 25 liraya yakın gelen telefon faturama baktıktan ve ev telefonunu neredeyse hiç kullanmadığım aklıma geldikten sonra, bir Twitter iletisi gönderdim. "Türk Telekom ve TTNET. ADSL kullanıcılarından telefon parası almayı kesseniz ne güzel olur biliyor musunuz! Buna biraz kafa yorun. KİB BYE." şeklindeydi (KİB "Kendine İyi Bak"ın kısaltmasıdır).

Gerçekten ADSL kullanıcılarına yalın internet yani telefon olmadan ADSL aboneliği seçeneği sunuluyor. Ancak ben telefon da dursun istiyorum. ADSL abonelerine promosyon olarak telefon abonelikleri sunulsa üzerine de para alınmasa ev telefonları biraz daha uzun yaşar gibi geliyor bana.

Bu iletiyi gönderdikten sonra yaklaşık 2 saat geçmişti ki TTNET 444 0 375 numaradan beni cep telefonumdan aradı (demek ki, geçtiğimiz görüşmelerde verdiğim numaramı bir yere yazmışlar). Önerimi sistemlerine öneri olarak kaydedip etmemek istediğimi sordular. Tabi ki kaydedin lütfen dedim.

Gerçekleştirebilirler mi bilmem ama öneri öneridir. Tonla alternatif varken ev telefonları için bir şeyler yapsalar fena olmayacak.

Bu arada meşhur ADSL data baseleri diğer operatörlerin elinde dolaşmaya devam ediyor. Yalnız ilginç bir durum var taahhütüm daha 1 sene kadar sürecekken, beni arayıp "bu hafta bitecek aboneliğinizi bizle yenileyin, bedava uydu alıcısı verelim" vb. teklifi yapan robot operatörler türedi. Eskiden olsa, çağrı merkezi elemanlarıyla hoş beş ediyorduk ne güzel.

5 yorum:

 1. Şuan ev telefonları için kampanyası var diye biliyorum.
  Yalın internet ise hikaye. Çünkü almadıkları ücretin bir kısmını yansıtıyorlar.

  YanıtlaSil
 2. Şunu eklemeyi unuttum. Her zaman TTNET böyle idi ve her zaman bu konuda sorunu çözmeseler de takdir ediyorum

  YanıtlaSil
 3. Sevgili Erol, http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampanyalar/Sayfalar/Avantajli-Net6-Kampanyasi.aspx adresindeki kampanya var ama onda konuştukça öde diye bir şey var. Ben diyorum ki belli bir konuşma kotası ile bedavaya gelsin telefon. Oldu mu tam olsun yani.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam bu bile gelişme sayılır, burası Türkiye

   Sil
 4. Merhaba Burçak Bey, aradığınız hizmeti hali hazırda TurkNet'ten alabilirsiniz. Örneğin kotalı ADSL + telefon hattınız 40 TL/ay. http://adsl.turk.net/ Paket içinde Türkiye sabit telefon numaralara doğru araması da dahil.

  YanıtlaSil

Gerçek ve Hakikat

Hakikat kırılgandır ve kişiden kişiye değişir gerçekse nispeten daha sağlam bir kavramdır. Örneğin kapalıyken televizyonun kumandasının açma...