Ana içeriğe atla

Blogger’da Engellenen Siteler İçin Geçici Çözüm

Malumunuz Blogger’daki kendi alanadı ile yayın yapan siteler Digiturk’ün girişimi ile ortaya çıkan hukuk faciası yüzünden artık erişilemez hale geldiler.
Binlerce küçük işletmeyi bir yana koyalım. Onlar bu yüzden para ve ziyaretçi kaybediyorlar.
Benim gibi kişisel günlük sahipleri de belki parasal bir kayba uğramıyor ama bu yapılan haksızlık umarım bir şekilde tazmin edilir.
Çözüme gelelim.
Öncelikle Tumblr.com adresine gidilir ve yeni bir blog adresi alınır.
Sonralıkla http://terrymhung.com/jtran/tumblr/import-blogger-to-tumblr.php adresine girilip, aşağıda görüldüğü üzere mevcut blogger yazıları güzelce tumblr’a aktarılır.

Daha sonra http://www.burcakcubukcu.com/2010/12/bloggerda-bulunan-alan-adl-siteme.html adresinde yayınlanan şekli ile alan adı kaydınızı tutan yere gidilir ve ip adresi olarak http://www.tumblr.com/docs/en/custom_domains adresinde anlatıldığı gibi 72.32.231.8 ip numarası girilir ve kaydedilir.

Böylece hukuki hata düzelene kadar yeni blog hosting adresinizde yazmaya devam edilebilir.
Tumblr benim tercihim ancak bu konuda aynı hizmeti veren pek çok alternatifiniz var. Tumblr Türkçe desteği vermiyor. O nedenle sıkıntı çekmemek için başka yerlere de bakabilirsiniz.

Güncelleme:
Blogger üzerinden servis almada kullanılabilcek olan 74.125.43.121 ip'si ortaya çıkınca tekrar blogger altyapısına döndüm. Gerçi Tumblr iyiydi ama alışkanlık işte.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur. Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin. Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız: 1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı 2 ölçü su 2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!) Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba. Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim. Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim. 1- Özel ölçüm cihazları, 2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler, 3- Özel depolama çözümleri, 4- Fermantasyon başlatıcılar, 5- Fermantasyon durdurucular, 6- Alkol seviyesi ölçerler, 7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri, 8- Öz

İnternet Sitelerindeki Hesaplarımı Nasıl Silerim?

Yeni medya, alışveriş, müzik siteleri genellikle sizi tanımak isterler. Sitelerden yararlanmak, kimi zaman alışveriş yapabilmek için, pek çok kişisel bilginizi içeren veriyi girip, üye olmak iyi de, ya bir gün gelir de bu tür üyeliklerinizi silmek isterseniz ne ile karşılaşacağınızı biliyor musunuz? Blog girdisini  bu linkten  dinleyebilirsiniz . Merhaba, İnternet kullanıcıları neredeyse artık her türlü siteye üye olarak girmek zorunda. Verilen hizmet paralı ya da bedava olsun, siteler sizi üye olup, içeriklerinden öyle yararlanmaya zorluyorlar. Gazete siteleri bile sizi üye olmaya teşvik ediyorlar. Üye sayısı ve üyelerin neler yaptığını izlemek, bir hizmeti geliştirebilmek için işini bilenlere önemli veriler sağlar. Örneğin bir alışveriş sitesi, incelediğiniz ya da satın aldığınız ürünlere benzer ürünleri size önerebilir. Bunun için sizin siteye üye olmanız en kolay yollardan biridir. Kullanıcının yaptıklarını izlemek böylece kolaylaşır. Sosyal ağ siteleri de üye olmadan bi