Ana içeriğe atla

Sagem Spiga


Fransız üreticinin markası Sagem'i bir ara piyasamıza giren, zamanına göre  ilginç ve yenilikçi telefonları ile hatırlıyoruz. Her ne kadar bu aralar ürünlerine Türkiye piyasasında rastlamıyorsak da anlaşılan Sagem firması yeniliklerini devam ettiriyor.

Spiga modeli ilginç bir ürün. 3G desteği bulunuyor. 4,8 inçlik ekranı biraz küçük sayılsa da içerisinde bildiğiniz Windows XP işletim sistemi var. Dolayısıyla cebinize sığan, qwerty klavyeli üstelik dokunmatik (kalemle) kullanabileceğiniz bir ekrana sahip. 1024x600 standart netbook çözünürlüğü 12,2 cm diagonal büyüklükteki bir ekranda olabildiğince yüksek detay vaad ediyor. 1,3 Mp bir webcam'i var.

1,1 Mhz hızında çalışan bir Intel Atom işlemcisi var. Bluetooth, WiFi, 3G üzerinden dış dünya ile haberleşebiliyor. Netbook çılgınlığının son noktası bu cihaz olacak gibi görünüyor.

8GB depolama kapasitesi (SSD) bulunuyor. Ek olarak SD kart okuyucusu var.
Pil ömrü 5 saat civarında. Küçük adaptörünü taşımak zor gelmezse her yere kolayca götürebileceğiniz bir cihazınız oldu demektir.

Bu kadar küçük olunca fiyatı biraz fazla olabilir. Ancak Vodafone ülkemizde bu cihazları 3G internet erişimi ile birlikte belli süre sözleşme yaparak almak isteyenlere bir imkan sağlayacak gibi görünüyor.

Reklamı iyi yapılırsa edinmek, kullanmak isteyen çok olur diye düşünüyorum.


Bu arada hemen belirteyim, bu cihazın aslı Umid M1 markası ile üretilmekte Sagem ise bunu alıp kendi markası altında pazarlamakta.

Yorumlar

 1. Fiyatı hakkında bir bilginiz var mı?

  YanıtlaSil
 2. Fiyatı hakkında söylentiler dışında bir şey yok. Ancak Vodafone bu ürünü aylık belli bir ödeme karşılığında internet erişimi ile verecek. Bir tahmin olarak 1000 TL üzerinde olabilir diyebilirim.

  YanıtlaSil
 3. yurtdışı satış fiyatı 740 dolar bu ürünün

  YanıtlaSil
 4. Vodafone, bu ürünü aylık 99 TL taksitle ve aylık 5 GB 3G+ veri paketiyle satışa çıkaracak.

  YanıtlaSil
 5. evet 18 ay taahhütlü 5 gb net paketiyle beraber 99 tl taahhütsüz isteyenlere 1900 tl net paketi yok dün uçakta reklamı yapılırken gördüm ama daha tüm illere gelmemiştir.

  YanıtlaSil
 6. 1900 TL fiyat abartılı olmuş. 1200 TL'ye taahütsüz ve internetsiz satıldığını birinci ağızdan :) söyleyebilirim.

  YanıtlaSil
 7. cok pahalı ya netbook al daa iidir yni bosa para vrmeyin buna mllet gereksiz bi alet alcaksın sony vaio vpcm13m tamamdır. ;)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur. Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin. Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız: 1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı 2 ölçü su 2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!) Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba. Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim. Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim. 1- Özel ölçüm cihazları, 2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler, 3- Özel depolama çözümleri, 4- Fermantasyon başlatıcılar, 5- Fermantasyon durdurucular, 6- Alkol seviyesi ölçerler, 7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri, 8- Öz

İnternet Sitelerindeki Hesaplarımı Nasıl Silerim?

Yeni medya, alışveriş, müzik siteleri genellikle sizi tanımak isterler. Sitelerden yararlanmak, kimi zaman alışveriş yapabilmek için, pek çok kişisel bilginizi içeren veriyi girip, üye olmak iyi de, ya bir gün gelir de bu tür üyeliklerinizi silmek isterseniz ne ile karşılaşacağınızı biliyor musunuz? Blog girdisini  bu linkten  dinleyebilirsiniz . Merhaba, İnternet kullanıcıları neredeyse artık her türlü siteye üye olarak girmek zorunda. Verilen hizmet paralı ya da bedava olsun, siteler sizi üye olup, içeriklerinden öyle yararlanmaya zorluyorlar. Gazete siteleri bile sizi üye olmaya teşvik ediyorlar. Üye sayısı ve üyelerin neler yaptığını izlemek, bir hizmeti geliştirebilmek için işini bilenlere önemli veriler sağlar. Örneğin bir alışveriş sitesi, incelediğiniz ya da satın aldığınız ürünlere benzer ürünleri size önerebilir. Bunun için sizin siteye üye olmanız en kolay yollardan biridir. Kullanıcının yaptıklarını izlemek böylece kolaylaşır. Sosyal ağ siteleri de üye olmadan bi