9 Temmuz 2009 Perşembe

Teledünya

Teledünya reklam videosunu seyredin. http://www.teledunya.com/video0... Böyle silik bir reklam kampanyası ile ne kadar abone toparlayabilirler bilmiyorum. Sloganlar şöyle "Ailecek keyifle seyrediyoruz." "Hava şartlarından etkilenmiyor" (uydu paketlerinden üstünüz demeye getiriyorlar). "75 seçkin kanal üstelik HD olanları da var". Ancak HD DVB-C alıcıları ve fiyatlarını, nasıl edinildiğini sitede ara ki bulasın.
Üstteki HD, Alttaki SD alıcıdır.
Alıcıları bildiğiniz uydu alıcılarına çok benziyor, sadece alış yapan kısmı DVB-C (Sayısal Kablo Yayını) standartlarında.
http://tr.wikipedia.org/wiki... Wikipediya imdada yetişmiş. "Teledünya"nınki nasıl bir sitedir ki bilgi yerine, bol gereksiz içerik ile dolmuş? Kanalların da diğer platformlardan hiçbir farklılığı yok, almak için bir neden yok gibi. Peki bu halde nasıl satacaklar? Sanki satış yapmamak üzere kurulmuş bir sistem gibi. Kampanyaları da var. İnternet ile birlikte pazarladıkları. Evlere şenlik. "24 aylık sözleşme imzalayıp, 1 Mbps internetle birlikte alın", diyorlar. Kim ne yapsın 1 Mbps'yi? Kampanyanızı güncellesenize! Bu arada sayısal set top box fiyatları, SD yani bildiğiniz eski TV formatı olunca 85 TL, HD olunca 210 TL civarında. Her TV'ye bir tane almanız gerekiyor. Yoksa diğer televizyonlarda sadece normal kablo tv kanallarını seyredebiliyorsunuz. Artık evlerde en az iki TV olduğu gözönünde tutulursa bir kere daha düşünüyor insan. Fazla ilgi olmayınca alıcı (Set top box) fiyatlarında düşme ve rekabet te olmuyor doğal olarak. Yapılması gerekenler, 9,5 TL ile standart kanallar sunuluyor. Ek paketler almak mümkün Şimdilik Sinama paketi var. Ancak uygun fiyatlı belgesel paketi sunulabilir pek ala, ya da kaliteli müzik videoları yayınlanan bir paket daha. Acilen reklam kampanyası gözen geçirilip site adam edilmeli.

3 yorum:

  1. hak veriyorum...

    YanıtlaSil
  2. hak vermiyorum.diğerleriyle kıyaslandığında mantıklı ve uygun.1mb internet ne kadar onu bilin öyle yorum yapın

    YanıtlaSil
  3. Bu yazı oldukça eski tarihli. 09 Temmuz 2009 tarihinde yazılmış. Bilmem dikkatinizi çekti mi?

    YanıtlaSil

Ey Eurovision Sen Kimsin?

Yapay zeka, hayatımızın birçok alanına girmeye devam ediyor. Ben de bir süredir blog yazılarımı YouTube'a aktarıyorum. Neyse ki, 10 yıl ...