Ana içeriğe atla

LG ve Yeni Kullanıcı Arabirimi

LG bu defa oldukça iddialı olarak yeni telefonalar ve S sınıfı kullanıcı arabirimiyle geliyor. Biliyorsunuz telefonlarda artık yeni teknoloji ekrana dokunarak işlem yapma üzerine şekilleniyor. iPhone 3GS ile iyileştirilmiş bir modelle dokunulan telefonların pazarında müthiş bir yere sahip. Bakalım LG'nin verdiği yanıt kullanıcıları ne derece memnun edebilecek? LG "LG Arena" (LG-KM900) modelinin piyasaya çıktığı ay Avrupa'da 300.000 adet satıldığını duyurdu. Tüm bu ilginin merkezinde yeni 3 boyutlu S-Class kullanıcı arabirimi yatıyor kuşkusuz. LG bu başarının ardından konuya süphe ile yaklaşan kullanıcıları bile ikna edip kendi portföyüne çekebilmek için ilginç bir web sitesini devreye aldı. Kullanıcılar bu web sitesi aracılıyla yeni arabirimin kullanımının kolaylığını ve küçük programlar yükleyerek telefonun özelliklerini nasıl istedikleri gibi değiştirebileceklerini görebiliyorlar. Web sitesi üzerinden 3 boyutlu oyun oynayan ve birinci olanlara her hafta bir LG Arena ayrıca programı indirip kayıt olanlara günde bir LG Arena telefon hediye ediyor. Ne yazık ki sadece İngiltere'deki kullanıcılar bu promosyondan yararlanabiliyor. Sitenin adresi http://sclassui.lgmobile.com telefon promosyonundan yararlanmak mümkün olmasa da bu yeni telefon ve 3 boyutlu arabirimini test etmek ve marifetlerini görebilmek için bu siteye göz atmaya değer. Simülatör sayesinde yeni program ve oyun indirmek, internette gezinmek, müzik dinlemek gibi telefonla yapabileceğiniz herşeyi deneyebiliyorsunuz. Web sitesi kampanya süresi olan bir ay boyunca açık kalacak ve promosyon dağıtmaya devam edecek. Kampanya 7 Temmuz'da başladı. Henüz ülkemizde satışı başlamamış bu modelin gelmesini merakla bekliyoruz. LG Türkiye web sitesi adresi http://tr.lge.com.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur.

Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin.

Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız:


1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı
2 ölçü su
2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!)

Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba.

Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim.

Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim.

1- Özel ölçüm cihazları,
2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler,
3- Özel depolama çözümleri,
4- Fermantasyon başlatıcılar,
5- Fermantasyon durdurucular,
6- Alkol seviyesi ölçerler,
7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri,
8- Özel saklama yö…

Dinamometre Yapımı (Resimli)

6. Sınıftaki kızım Fen ve Teknoloji ders kitabının 65. sayfasını gösterip bir dinamometre yapıp yapamayacağımızı sordu.
Kitabın ilgili yerini inceledikten sonra bir yay ve saydam tüp bulabilirsek yapabileceğimiz söyledim. O halde haydi "basit bir dinamometre yapalım" dedi.

Küçük bir İnternet araması sonucunda Dinamotrede kullanılan ölçü birimi olan Newton (evet bildiğiniz Isaac Newton) için, yerden 102 gramlık bir ağırlığı kaldırabilmek için uygulanması gereken kuvvet olduğunu buldum. Bu bilgiyi aklımızın bir köşesinde tutalım ayar kısmında işimize yarayacak.


İşte gereken malzeme yaklaşık olarak resimde görünüyor. Öncelikle tüp meselesi için bir çözüm bulamayınca kırtasiyeden asetat aldık. Cetvelin altında saydam asetat görünüyor. Bunu kıvırıp saydam bir tüp haline getirdik (açılmasın diye iki ucunu lastikle geçici olarak tutturduk). Yay için Bahçelievler Freeshop'a gittik orada Ahmet işimize yarayabilecek uzunca bir yay buldu eski oyuncaklardan kalma. Ahmet'e teşekk…