Ana içeriğe atla

Mvix Kablosuz HD Medya Merkezi

Thinkgeek favori web uğraklarımdandır. Bu gün, ne var ne yokmuş diye bir bakayım dedim.
Yandaki cihaza rastladım. Bu antenli kutucuk pek becerikli. Her türlü multimedya dosyasını (HD dahil) televizyon ya da plazma-LCD ekranlardan izlemenize, MP3, WMA, AAC, OGG, PCM, AC3, DTS müziğinizi müzik setinizde çalmanıza imkan sağlıyor. Fiyatı biraz tuzlu, 300 Amerikan Doları. Ayrıca içerisine isteğinize göre bir 3,5'lik Hard Disk takmanız gerekiyor.
Kendi işlemcisi ve gömülü Linux türevi işletim sistemi mevcut. Yani aslında bu kutucuk içi dolu bilgisayarcık.
Güzel ve işlevsel özellikleri arasında kablosuz olarak ağınıza bağlanabilmesi var. Bu da kablo salatası olmadan bilgisayarınızdaki içeriği salonunuzun konforunda izleyebilmeniz anlamına geliyor.
Sanırım bu tür kullanışlı cihazlar önümüzdeki yıllarda kolayca bulunup ucuza alınabilecek hale gelir. Şimdilik "neymiş" diye merak edip incelemek isterseniz ThingGeek'den ulaşabilirsiniz.
Marifetleri arasında müzik eşliğinde fotoğraf gösterisi yapmak da var. Misafirliğe gelenleri sıkıntıdan patlatabilecek bu özelliğini de göz önünde bulundurmakta fayda var.
Her türlü giriş çıkışı mevcut. Svideo, Kompozit Video, DVI, Koaksiyel-Optik 5.1 ses, Stereo ses çıkışları, USB, Ethernet hemen sayabileceklerim.
Ayrıca, "bu aleti yapan, nasıl bir firmadır" derseniz, ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Hmmmmm.. İyimiş.. Bunun kablosuz olanının fiyatını duysan, emniyet kemerini sıkılardın :) Yine de detaylı incelemek lazım.. Yahu şu blog alemine bende aksam mı acaba??

    ta2ccs

    YanıtlaSil
  2. İyi de bu kablosuz zaten Şahin :))

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur. Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin. Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız: 1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı 2 ölçü su 2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!) Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba. Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim. Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim. 1- Özel ölçüm cihazları, 2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler, 3- Özel depolama çözümleri, 4- Fermantasyon başlatıcılar, 5- Fermantasyon durdurucular, 6- Alkol seviyesi ölçerler, 7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri, 8- Öz

Basit Şarap Hava Kilidi Yapımı (Resimli)

Eğer evde kendi şarabınızı yapıyorsanız fermantasyon sırasında çıkan gazları dışarı atıp içeri hava girmesini önlemek önemlidir. Bunun için hava kilitleri kullanılır. Aşağıdaki videoda piyasada 12 liraya bulabileceğiniz bir hava kilidini görüyorsunuz. En iyisi böyle bir şey tavsiye ederim. Evde şarap yapma işini biraz büyüttüğünüzde hava kilitleriniz yetmeyebilir. Böyle ya da benzeri bir durumda, evde en basit şekilde nasıl şarap hava kilidi yapabiliriz? İşte bunu aşağıda anlatacağım. Malzemelerin tamamını yakınınızdaki hırdavatçıdan alabilirsiniz. Malzemeler: 1- Saydam ince hortum (Her hava kilidi için 1 metre kadar) 2- Matkap ucu (Saydam borunun içine girebilecek kalınlıkta bu uygulamada 6 mm idi) 3- Kısa plastik kelepçe 4- Matkap 5- Şişe kapağı Uygulama gayet basit. Dikkatlice kapağı delin. Açılan delikten zorlaya zorlaya hortumu geçirin. Sıkışık olmalı ki kaçak yapmasın. Resimdeki gibi hortumu toparlayıp, plastik kelepçe ile ayrılmasını engelley