Ana içeriğe atla

LG'den Prada Phone

Apple yeni iPhone'u ile teknoloji dünyasını ve ve telefon-müzik meraklılarını heyecanlandırırken LG yeni ürünü ile iyi bir rakip olacakmış gibi görünüyor. Cihazlar Yahoo web sitesinin haberine göre benzer özelliklere sahipler. Görünüş diyecek olursanız şık siyah bir gövde elinizin altında. Biraz (önemsiz miktarda) daha büyük bir cihaz.
Aslında bu üreticilerin yeni tasarım eğiliminin ne olabileceği hakkında biraz bilgi veriyor. Pek yakında dünya piyasalarını iPhone kılıklı pek çok telefon-müzik çalar kaplayabilir. Bu, fiyatların düşmesi ve kullanıcılara daha ucuz fiyatla daha iyi ürünlerin ulaşması anlamına da gelebilir. Biraz özelliklerinden bahsedeyim isterseniz bu şık cihazın. Aslında tam olarak resmi bir bilgi yok ama ilgili web sitelerinden toplayabildiğim bilgiler bunlar! Öncelikle ünlü bir İtalyan moda tasarımcısının (PRADA) imzası var cihazda. Üzerinde 8 GB hafıza bulunuyor ve ek kartlarla artırılabiliyor. Geniş ekranından dokunmatik olarak programlara ve telefona erişim mümkün. Müzik dinlemek ve film, klip vs. görüntüleri izlemek mümkün.
iPhone'un kablosuz ağlara erişebilmesi sayesinde Internette hızlı sörf yapmak mümkün (burada insan "ah bir de Skype yüklü olsaydı ya içine" diyor). LG'nin bu modelinde bu özellikler kuşkusuz olacaktır. Eğer bu özellikler ile gelmiyorsa piyasada yerini sağlama alması mümkün değil. Tüm bu tür telefonlarda olduğu gibi LG de yeni çikolatasına 2 megapiksellik bir kamera eklemiş. Mucize bekleyenlerin hayallerini kırmak için kötü, ama cebimde devamlı taşırım lazım olur diyenler için işe yarar bir özellik.
Kalınlığı 12 milimetre olan bu cihaz iPhone'dan sadece 0,4 milimetre daha kalınmış. Güney Kore'li üreticisinin en kısa sürede piyasaya sunacağı bu şık alet ülkemize gelirse satış başarısı olup olmayacağını hep birlikte görürüz sanırım. İlk olarak 2007 başlarında İtalya'dan başlayarak Avrupa'da dağıtımının yapılacağı LG web sitesinde yayınlanmış.

Yorumlar

  1. İki telefonun birbirine bu kadar benzemesi ilginç geldi. Şöyle bir Google'da aratınca sanki genel görüş Apple'ın LG Prada'nın tasarımından biraz etkilenmiş olduğu yönünde.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur.

Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin.

Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız:


1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı
2 ölçü su
2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!)

Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba.

Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim.

Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim.

1- Özel ölçüm cihazları,
2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler,
3- Özel depolama çözümleri,
4- Fermantasyon başlatıcılar,
5- Fermantasyon durdurucular,
6- Alkol seviyesi ölçerler,
7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri,
8- Özel saklama yö…

Dinamometre Yapımı (Resimli)

6. Sınıftaki kızım Fen ve Teknoloji ders kitabının 65. sayfasını gösterip bir dinamometre yapıp yapamayacağımızı sordu.
Kitabın ilgili yerini inceledikten sonra bir yay ve saydam tüp bulabilirsek yapabileceğimiz söyledim. O halde haydi "basit bir dinamometre yapalım" dedi.

Küçük bir İnternet araması sonucunda Dinamotrede kullanılan ölçü birimi olan Newton (evet bildiğiniz Isaac Newton) için, yerden 102 gramlık bir ağırlığı kaldırabilmek için uygulanması gereken kuvvet olduğunu buldum. Bu bilgiyi aklımızın bir köşesinde tutalım ayar kısmında işimize yarayacak.


İşte gereken malzeme yaklaşık olarak resimde görünüyor. Öncelikle tüp meselesi için bir çözüm bulamayınca kırtasiyeden asetat aldık. Cetvelin altında saydam asetat görünüyor. Bunu kıvırıp saydam bir tüp haline getirdik (açılmasın diye iki ucunu lastikle geçici olarak tutturduk). Yay için Bahçelievler Freeshop'a gittik orada Ahmet işimize yarayabilecek uzunca bir yay buldu eski oyuncaklardan kalma. Ahmet'e teşekk…