Ana içeriğe atla

Blogger Dinamik Görünümlerdeki Yüklenme Hatasının Çözümü

Blogger Dinamik Görünümler temasını kullanan DGünü diye bir blogum var. Bir kaç aydan beri blogun görünüm şekli benim ayarladığım gibi değil de, sanki sayfa yüklenirken yarım kalmış da, renkler ve arka plan gelmemiş gibi görünüyordu.

Uzun zaman aradım ama çaresini bulamadım. Sonunda geçen gün 2globalnomads.info sitesinde rastladım, çaresini bulmuşlar. Ben de hemen denedim ve işe yaradı. "Sizin de başınızda bu dert var ise" diye yazdım.


Düzeltmek için: Blogger > Şablon > Html'yi Düzenle kısmına girmeniz gerekiyor. Kodun en alt kısmına yakın bir yerde:

  <script language='javascript' type='text/javascript'>
   setTimeout(function() {
    blogger.ui().configure().view();
   }, 0);
  </script>
 </body>
</html>

Kırmızı 0 değerini 1000 olarak değiştirin. Sanırım yüklenirken bekleme süresini böylece uzatıp sayfanın doğru olarak yüklenmesini sağlamış oluyorsunuz. Kodlar ile ilgili gösterimler 2globalnomads.info sitesinden alıntıdır.

  <script language='javascript' type='text/javascript'>
   setTimeout(function() {
    blogger.ui().configure().view();
   }, 1000);
  </script>
 </body>
</html>

Yaptığınız değişiklikleri kayıt edip çıkın hepsi bu kadar.

[ctrl]-R veya [shift]-[ctrl]-R kullanarak sayfayı yenilerseniz en son görünümü gelir.
Google bu kadar basit bir şeyi neden aylardır düzeltmiyor, anlamak zor. Bu aralar işleri yoğun sanırım.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur. Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin. Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız: 1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı 2 ölçü su 2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!) Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba. Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim. Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim. 1- Özel ölçüm cihazları, 2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler, 3- Özel depolama çözümleri, 4- Fermantasyon başlatıcılar, 5- Fermantasyon durdurucular, 6- Alkol seviyesi ölçerler, 7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri, 8- Öz

İnternet Sitelerindeki Hesaplarımı Nasıl Silerim?

Yeni medya, alışveriş, müzik siteleri genellikle sizi tanımak isterler. Sitelerden yararlanmak, kimi zaman alışveriş yapabilmek için, pek çok kişisel bilginizi içeren veriyi girip, üye olmak iyi de, ya bir gün gelir de bu tür üyeliklerinizi silmek isterseniz ne ile karşılaşacağınızı biliyor musunuz? Blog girdisini  bu linkten  dinleyebilirsiniz . Merhaba, İnternet kullanıcıları neredeyse artık her türlü siteye üye olarak girmek zorunda. Verilen hizmet paralı ya da bedava olsun, siteler sizi üye olup, içeriklerinden öyle yararlanmaya zorluyorlar. Gazete siteleri bile sizi üye olmaya teşvik ediyorlar. Üye sayısı ve üyelerin neler yaptığını izlemek, bir hizmeti geliştirebilmek için işini bilenlere önemli veriler sağlar. Örneğin bir alışveriş sitesi, incelediğiniz ya da satın aldığınız ürünlere benzer ürünleri size önerebilir. Bunun için sizin siteye üye olmanız en kolay yollardan biridir. Kullanıcının yaptıklarını izlemek böylece kolaylaşır. Sosyal ağ siteleri de üye olmadan bi