Ana içeriğe atla

Evde Kolay Cappuccino Nasıl Yapılır


Eskiden kahve denince kavanozdan alıp sıcak suya karıştırdığımız kahve gelirdi akla. Kehve satan dükkanlar ile birlikte çoğunun adını bile doğru dürüst söyleyemediğimiz bir sürü çeşit kahve çıktı ortaya.

"Evde, iş yerinde basit bir şekilde cappuccino nasıl yapılır?" diyorsanız işte yolu.

Kahvenizi kupanıza koyun, isterseniz şekerini de ilave edip üzerinde süt için pay bırakıp sıcak suyu içine boca edin.

Yarısı kullanılmış 1 litrelik tetrapack içinde uzun ömürlü sütü ağzı kapalı olarak bolca çalkalanıp köpürtün. Bir bardağa dökerek değil, sadece kutuyu sıkarak köpük kısmını alın. Mikro dalga fırına koyup taşmadan ısıtın.

Önce bardağın içindeki sütü kupaya yavaşça dökün. Sonra ısınmış köpükleri bir kaşık yardımıyla kahvenizin üzerine alıp, biraz da üzerine kakao eklediniz mi, sizden keyiflisi yok!


Alternatif hazırlama önerisi (Aralık 2016).

Bir kavanozun içine biraz süt koyun, ağzı açıkken mikro dalga fırında kaynatın. Çıkartıp kavanozun kapağını sıkıca (yoksa dökülür etraf batar) kapatın ve hızlıca çalkalayın (kavanozu). Sonra oluşan köpüğü kahveniz için kullanın.


Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur. Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin. Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız: 1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı 2 ölçü su 2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!) Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba. Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim. Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim. 1- Özel ölçüm cihazları, 2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler, 3- Özel depolama çözümleri, 4- Fermantasyon başlatıcılar, 5- Fermantasyon durdurucular, 6- Alkol seviyesi ölçerler, 7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri, 8- Öz

İnternet Sitelerindeki Hesaplarımı Nasıl Silerim?

Yeni medya, alışveriş, müzik siteleri genellikle sizi tanımak isterler. Sitelerden yararlanmak, kimi zaman alışveriş yapabilmek için, pek çok kişisel bilginizi içeren veriyi girip, üye olmak iyi de, ya bir gün gelir de bu tür üyeliklerinizi silmek isterseniz ne ile karşılaşacağınızı biliyor musunuz? Blog girdisini  bu linkten  dinleyebilirsiniz . Merhaba, İnternet kullanıcıları neredeyse artık her türlü siteye üye olarak girmek zorunda. Verilen hizmet paralı ya da bedava olsun, siteler sizi üye olup, içeriklerinden öyle yararlanmaya zorluyorlar. Gazete siteleri bile sizi üye olmaya teşvik ediyorlar. Üye sayısı ve üyelerin neler yaptığını izlemek, bir hizmeti geliştirebilmek için işini bilenlere önemli veriler sağlar. Örneğin bir alışveriş sitesi, incelediğiniz ya da satın aldığınız ürünlere benzer ürünleri size önerebilir. Bunun için sizin siteye üye olmanız en kolay yollardan biridir. Kullanıcının yaptıklarını izlemek böylece kolaylaşır. Sosyal ağ siteleri de üye olmadan bi