Ana içeriğe atla

iPad Yakında Her Yerde

Steve Jobs ve Apple, bir kez daha ceplerdeki paralara göz dikti. iPad 12 Nisan 2010 tarihinde piyasaya çıkacak. O günü sabırsızlıkla bekleyen tüketiciler mağaza kapılarında şimdiden sıra oldular.
İşte ben en çok bu günler öncesinden sıra olup bekleyenlere gülüyorum. Çünkü elimden daha iyisi gelmiyor. İşi gücü evi bırak git ABD'de bir Apple dükkanı bul (önündeki sıra nedeniyle bunu yapmak oldukça kolay) sıray gir. Sanırım bu benim açımdan pek mümkün görünmüyor :)

Daha piyasaya çıkmadan kimi yerde övüleni kimi yerde yerilen iPad sanırım başarılı bir satış grafiği çizecek. Çoğu insan notebook veya netbook yerine bu tür cihazları tercih edecek.

Bir sonraki başarılı olacak Apple ürününü şimdiden merak ediyorum.


iPad bu aralar televizyon programlarında kendini gösteriyor. Kimi güzel güzel aleti överken tanıtımı daha etkileyici biçimde yapanlar da olmuyor değil. Bu linkten daha fazlasını izlemek isteyebilirsiniz.

İlginç olan, aslında yokluğunun farkına varılmayan, ihtiyacı duyulmayan bir ürünün bir anda kitlelerin müthiş bir istekle almaya çalıştıkları bir meta olarak satılabilecek hale getirilme becerisi. Rakipleri şaşkınlıktan büyümüş gözlerle Steve Jobs'un başarısını izlerken yavaş yavaş uygulama dükkanlarını oluşturuyorlar.

iPad modeline göre 500 ila 830 Dolara satılacak. İlk şanslı tüketiciler 03 Nisan 2010 (bu gün) itibariyle cihazlarına kavuştular. Giderek daha fazla kişinin mobil cihazlar üzerinden İnternete erişecek olmasına hız verecek bu ilginç gelişmeyi hep birlikte çok yakında göreceğiz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur. Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin. Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız: 1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı 2 ölçü su 2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!) Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba. Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim. Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim. 1- Özel ölçüm cihazları, 2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler, 3- Özel depolama çözümleri, 4- Fermantasyon başlatıcılar, 5- Fermantasyon durdurucular, 6- Alkol seviyesi ölçerler, 7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri, 8- Öz

İnternet Sitelerindeki Hesaplarımı Nasıl Silerim?

Yeni medya, alışveriş, müzik siteleri genellikle sizi tanımak isterler. Sitelerden yararlanmak, kimi zaman alışveriş yapabilmek için, pek çok kişisel bilginizi içeren veriyi girip, üye olmak iyi de, ya bir gün gelir de bu tür üyeliklerinizi silmek isterseniz ne ile karşılaşacağınızı biliyor musunuz? Blog girdisini  bu linkten  dinleyebilirsiniz . Merhaba, İnternet kullanıcıları neredeyse artık her türlü siteye üye olarak girmek zorunda. Verilen hizmet paralı ya da bedava olsun, siteler sizi üye olup, içeriklerinden öyle yararlanmaya zorluyorlar. Gazete siteleri bile sizi üye olmaya teşvik ediyorlar. Üye sayısı ve üyelerin neler yaptığını izlemek, bir hizmeti geliştirebilmek için işini bilenlere önemli veriler sağlar. Örneğin bir alışveriş sitesi, incelediğiniz ya da satın aldığınız ürünlere benzer ürünleri size önerebilir. Bunun için sizin siteye üye olmanız en kolay yollardan biridir. Kullanıcının yaptıklarını izlemek böylece kolaylaşır. Sosyal ağ siteleri de üye olmadan bi