Ana içeriğe atla

Nokia X6

Bu gün, geçtiğimiz saatlerde (02 Eylül 2009) Nokia X6 Avrupa'da tanıtıldı.

X serisi gerçekten etkileyici bir seri. X6 ise görünümü ile son derece hoş. Biliyoruz ki her şey iPhone'u tahtından indirmeye yönelik ama bakalım bu nefis özelliklere sahip cihazla bunu başarmak mümkün olabilecek mi? Hazır iPhone 3GS pazarda kendini göstermeye başlamışken yoluna X6 çıkacak. Gerçi dokunma teknolojisi olarak iPhone patentleri elinde bulundursa da Nokia mühendisleri de boş durmamış gibi görülüyorlar.

Nokia X6, 14 mm.Kendi zayıf ancak özellikleri değil.

3.2 inch (diagonal 8,16 cm) dokunmatik ekranı bulunuyor.

32 GB sabit (çıkarılamayan) hafızaya sahip (şimdi gelin de iPhone hedef alınmamış deyin) 35 saat müzik çalıyor.

Nokia'nın hizmeti ile bedava müzik indirme imkanı da var.

5 MP Carl Zeiss kamerası var (Eminim çok nettir de, "neden 5MP?" derseniz, sanırım megapiksel büyümesi optik algılayıcının da büyümesini gerektirdiğinden yer problemi çözünürlük artışını dizginlemiş gibi).
Sosyal ağ sitelerini destekliyor. Facebook ve benzeri sitelere erişim ve hizmetlerinden yararlanmak mümkün (artık eğilim bu yöne doğru olduğundan piyasanın nabzı tutulmuş).

Web tarayıcısı flash desteği ile geliyor (sonunda).


4 saat video izleyebiliyorsunuz (Bursa-Ankara arası da hızlı trenle o kadar sürdüğüne göre ideal, hemen terminale tezgah kurup şarj edip satmak lazım) 

Ekim-Kasım-Aralık çeyreğinde 450 Euro fiyatla (1000 TL) Avrupa'da satılmaya başlanacak. Bizde az daha pahalı olacağına iddiaya girerim.


Nokia X6 Özellikleri:


Boyutlar: 111x51x13.8 mm

Kamera: 5 MP Carl-Zeiss optikli kamera ve ikili LED flash

Müzik Çalma: MP3, SpMidi, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, MTP


Video: Görüntü kaydı, düzenleme yapma ve izleme, TV çıkışı (ses çıkışı üzerinden)

Web Tarayıcısı Macromedia Flash Lite 3.0ile geliyor.

Email mevcut. Ek olarak, Nokia Messaging desteği unutulmamış

GPS ve A-GPS, pusula ve Nokia Maps (haritalar) ile gittiğiniz yeri bilip kaybolmayacaksınız.

3 boyutlu stereo, telefon ve görüntülü arama sesleri ile boş bulunduğunuzda yerinizden hoplama fiyata dahil

Hafıza: 32GB sabit (çıkmıyor).

3.5 mm Ses ve Görüntü çıkışı (kulaklık çıkışından)

Veri desteği: Yüksek hızlı Micro USB, WLAN, Bluetooth 2.0, WCDMA, GPRS/EDGE, HSDPA (3G)

Konuşma süresi: 8 saate kadar

Hazırda bekleme: 406 saate kadar

Müzik Çalma: 35 saate kadar

Video Gösterme: 4 saate kadar

Bana, Nokia bu cihazı kolayca satar, alanlar da keyifle kullanırlar gibi geliyor. Bakalım daha neler göreceğiz.

Yorumlar

  1. ilgi göreceğe benziyor tabi fiyatı düşünce
    nokıa yine satış rekorları kırar bence serkanaras serkanaras58@hotmail.com

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur. Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin. Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız: 1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı 2 ölçü su 2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!) Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba. Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim. Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim. 1- Özel ölçüm cihazları, 2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler, 3- Özel depolama çözümleri, 4- Fermantasyon başlatıcılar, 5- Fermantasyon durdurucular, 6- Alkol seviyesi ölçerler, 7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri, 8- Öz

Basit Şarap Hava Kilidi Yapımı (Resimli)

Eğer evde kendi şarabınızı yapıyorsanız fermantasyon sırasında çıkan gazları dışarı atıp içeri hava girmesini önlemek önemlidir. Bunun için hava kilitleri kullanılır. Aşağıdaki videoda piyasada 12 liraya bulabileceğiniz bir hava kilidini görüyorsunuz. En iyisi böyle bir şey tavsiye ederim. Evde şarap yapma işini biraz büyüttüğünüzde hava kilitleriniz yetmeyebilir. Böyle ya da benzeri bir durumda, evde en basit şekilde nasıl şarap hava kilidi yapabiliriz? İşte bunu aşağıda anlatacağım. Malzemelerin tamamını yakınınızdaki hırdavatçıdan alabilirsiniz. Malzemeler: 1- Saydam ince hortum (Her hava kilidi için 1 metre kadar) 2- Matkap ucu (Saydam borunun içine girebilecek kalınlıkta bu uygulamada 6 mm idi) 3- Kısa plastik kelepçe 4- Matkap 5- Şişe kapağı Uygulama gayet basit. Dikkatlice kapağı delin. Açılan delikten zorlaya zorlaya hortumu geçirin. Sıkışık olmalı ki kaçak yapmasın. Resimdeki gibi hortumu toparlayıp, plastik kelepçe ile ayrılmasını engelley