Ana içeriğe atla

Yeni Android'li Telefon, HTC Hero

Akıllı telefon üreticisi HTC 3. Android Telefonunu duyurdu. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü duyurulan dokunmatik ekranlı tasarımı yenilenmiş kullanıcı arayüzlü telefon Google tarafından geliştirilmiş olan Android işletim sistemi yüklü geliyor. 3.2 inch (yaklaşık 8 cm diagonal) dokunmatik ekranlı telefon, GPS (küresel yer belirleme sistemi) dolayısıyla sayısal pusula, 5 Megapiksel fotoğraf makinesi, MicroSD hafıza desteği ile gelen akıllı telefonun en önemli özelliği, parmak izi tutmayan ekran kaplaması. Bu yeni akıllı telefonun adı ise HTC Hero (Kahraman) olarak açıklandı. HTC Hero Flash desteği olan ilk Android işletim sistemli telefon olacak. Bu yeni akıllı telefonda özellikle video paylaşım sitelerine erişim, banka işlemleri yapmak gibi önemli ihtiyaçlar sorun olmayacak gibi görünüyor. HTC Hero ile kullanıcı deneyimini daha da keyifli hale getirecek widget'ler ekleme imkanı da olacak. Twitter beslemeleri, havadurumu bilgisi, takvim, anlık ileti ve e-posta iletilerinden bilgilendirme gibi ekler ilk anda dile getirilenlerden. HTC "scenes" ismiyle kullanıcıların istedikleri türde farklı profiller yaratmalarına imkan tanıyacak sistemi de akıllı telefona eklenmiş. HTC Hero ile Facebook, Flickr gibi servislere de ulaşmak ve resim, film ve dosya göndermek mümkün olacak. iPhone ve Palm Pre'de olduğu gibi evrensel arama (aynı anda elektronik postalar, kişiler ve diğer bilgiler) özelliği HTC Hero'ya eklenmiş. Avrupa'da Temmuz, Asya'da yaz aylarının sonuna doğru piyasada olacak akıllı telefon Kuzey Amerika'da yıl sonuna doğru satışa sunulacak. Bir diğer ilginç özellik ise telefonun alt kısmının öne doğru açılı olması. Kullanıcıların bu "kaykay arkası" gibi çıkıntıya ne tepki verecekleri şimdilik bir soru işareti olarak duruyor. Tabi en önemlisi yeni çıkan geliştirilmiş iPhone 3 GS, 1 milyondan fazla satış rakamına anında ulaşınca, HTC Hero'nun dünya çapında büyük bir rakiple de başetmesi gerekecek. Ama adı gibi iddialı bir "kahraman" olursa belki de satış konusunda da başarılı olabilir. HTC Hero'nun fiyatı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak İngiltere'de belirli ödeme planları ile Orange tarafından telefonun dileyen abonelerine verileceği açıklandı.

Yorumlar

  1. İyi bir referans..Senden faydalanmayan ölmesin... ki fayda görsün..Selamlar

    YanıtlaSil
  2. Adamlar yapıyor bize tanıtmak kalıyor. Bir ara Aselsan yapardı, Cep telefonlarının ilk zamanlarında, el birliğiyle bitirdiler birileri. Böyle yeni "Yerli Malı" telefonları tanıtmak isterdi gönül. Ancak gel gör ki klasik ayak oyunları "Devrim Arabaları"nda olduğu gibi cep telefonu üretiminde de ülkemizi safdışı etti.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur. Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin. Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız: 1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı 2 ölçü su 2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!) Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba. Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim. Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim. 1- Özel ölçüm cihazları, 2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler, 3- Özel depolama çözümleri, 4- Fermantasyon başlatıcılar, 5- Fermantasyon durdurucular, 6- Alkol seviyesi ölçerler, 7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri, 8- Öz

İnternet Sitelerindeki Hesaplarımı Nasıl Silerim?

Yeni medya, alışveriş, müzik siteleri genellikle sizi tanımak isterler. Sitelerden yararlanmak, kimi zaman alışveriş yapabilmek için, pek çok kişisel bilginizi içeren veriyi girip, üye olmak iyi de, ya bir gün gelir de bu tür üyeliklerinizi silmek isterseniz ne ile karşılaşacağınızı biliyor musunuz? Blog girdisini  bu linkten  dinleyebilirsiniz . Merhaba, İnternet kullanıcıları neredeyse artık her türlü siteye üye olarak girmek zorunda. Verilen hizmet paralı ya da bedava olsun, siteler sizi üye olup, içeriklerinden öyle yararlanmaya zorluyorlar. Gazete siteleri bile sizi üye olmaya teşvik ediyorlar. Üye sayısı ve üyelerin neler yaptığını izlemek, bir hizmeti geliştirebilmek için işini bilenlere önemli veriler sağlar. Örneğin bir alışveriş sitesi, incelediğiniz ya da satın aldığınız ürünlere benzer ürünleri size önerebilir. Bunun için sizin siteye üye olmanız en kolay yollardan biridir. Kullanıcının yaptıklarını izlemek böylece kolaylaşır. Sosyal ağ siteleri de üye olmadan bi