Ana içeriğe atla

Bedava Telefon Görüşmesi

Bedava telefon görüşmesi çok iddialı bir başlık kabul ediyorum ama o kadar çok arayanı var ki. Gerçi arayanı çok olsa da gelen anında kapatıp gittiği için sayfanın "bounce rate"ini artırıyor. Riski alıp, bu konuda bir yazı daha yazmamı sağlayan program Fring. Gerçi blog listemde de Fring Türkiye'nin RSS linkine yer veriyorum ama bilgilendirici bir yazıyı da hakediyor doğrusu. Eğer desteklenen bir akıllı telefon veya pda sahibiyseniz, Edge, 3G ya da wifi (kablosuz) bağlantı üzerinden anında mesajlaşma yazılımlarının tamamına anlık ileti yollayabiliyorsunuz. Voice over IP (internet protokolü üzerinden ses iletimi) programlarının en ünlülerinden olan Skype sonra MSN, Yahoo Messenger, ICQ, Google Talk kullanıcısı dostlarınızın tamanına ulaşıp yazılı mesaj göndermeniz, yetmezse sesli arayarak konuşmaya başlamanız işten bile değil. Telefonunuzun desteklenip desteklenmediğine bakmak isterseniz bu linkten kontrol edebilirsiniz. Aslına bakarsanız 3G ve Wifi desteği olan telefonunuzda çok büyük ihtimalle çalışacaktır. Edge ile konuşma yapamasanız da en azından yazarak haberleşebilme imkanınız var. Fring gerçekten bedava. Kullanım ücreti yok. İndirmek ve kurmak için bir bedel de ödemiyorsunuz. Fring'in SIP desteği var. Eğer şirketinizin bir voice over ip sistemi varsa onun üzerinden dünyanın neresinde olursanız olun, şirketinizin santralinden çıkarak telefon görüşmeleri yapmanız da mümkün. Linux biliyorsanız Asterix isimli programı indirip, evinizde de böyle bir sistem kurabilirsiniz. Sonra mesela, Amerika'dan wifi ile cep telefonunuzu ve Fring'i kullanıp, Ankara'da evinizde kurulu olan Asterix sunucusuna bağlanıp, arkadaşlarınızı Ankara telefonunuzdan arayabilirsiniz (Sıkı Linux bilgisi lazım Asterix kurulumu ve ayarları için). Ayrıca Skype-out özelliğini kullanarak Skype hesabınız üzerinden normal telefon numaralarını çevirmeniz ve konuşmanız da mümkün. Telekomünikasyon dünyasında ortaya çıkan çılgın gelişmelerin en ilginçlerinden biri olan Fring ile bir an önce tanışın. http://www.fring.com/download/ Yukarıdaki adresten size uygun gelen seçeneği belirleyip programı ücretsiz indirebilirsiniz.

Yorumlar

  1. bedava telefon görüşmesi için değil ama (pda, akıllı tlf yok) sırf msn, yahoo msn, gtalk ve skype'i desteklediği için indirip deniycem. Güzel yazı teşekkürler.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur. Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin. Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız: 1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı 2 ölçü su 2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!) Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba. Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim. Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim. 1- Özel ölçüm cihazları, 2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler, 3- Özel depolama çözümleri, 4- Fermantasyon başlatıcılar, 5- Fermantasyon durdurucular, 6- Alkol seviyesi ölçerler, 7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri, 8- Öz

İnternet Sitelerindeki Hesaplarımı Nasıl Silerim?

Yeni medya, alışveriş, müzik siteleri genellikle sizi tanımak isterler. Sitelerden yararlanmak, kimi zaman alışveriş yapabilmek için, pek çok kişisel bilginizi içeren veriyi girip, üye olmak iyi de, ya bir gün gelir de bu tür üyeliklerinizi silmek isterseniz ne ile karşılaşacağınızı biliyor musunuz? Blog girdisini  bu linkten  dinleyebilirsiniz . Merhaba, İnternet kullanıcıları neredeyse artık her türlü siteye üye olarak girmek zorunda. Verilen hizmet paralı ya da bedava olsun, siteler sizi üye olup, içeriklerinden öyle yararlanmaya zorluyorlar. Gazete siteleri bile sizi üye olmaya teşvik ediyorlar. Üye sayısı ve üyelerin neler yaptığını izlemek, bir hizmeti geliştirebilmek için işini bilenlere önemli veriler sağlar. Örneğin bir alışveriş sitesi, incelediğiniz ya da satın aldığınız ürünlere benzer ürünleri size önerebilir. Bunun için sizin siteye üye olmanız en kolay yollardan biridir. Kullanıcının yaptıklarını izlemek böylece kolaylaşır. Sosyal ağ siteleri de üye olmadan bi