Ana içeriğe atla

Codegen Qbix M71B1 Tablet Pc İncelemesi

Bu fırsattan istifade Onyo Powerpad 7" ile Karşılaştırma

Bimeks'den Onyo Powerpad 7" almıştık kızıma. 15 günü doldurmadan ekranda boydan boya siyah bir çizgi çıkınca servise yolladık. Ürün iadesi çıktı. Aynı ürünü değil de başka bir şey almayı düşündüm.

Bimeks sitesinden 1GB ana hafızalı 8 GB depo hafızalı bir ürün arayınca Codegen Qbix M71B1 çıktı karşıma. İki değer de ONYO tabletin iki katıydı.

Sonuç itibariyle gidip aldık.

Tablet Onyo'ya göre biraz daha kalın ancak ekran camı çok daha kaliteli hissi veriyor.

İşlemcisi ONYO'ya göre 200Mhz daha hızlı. Ekran geçişleri daha seri. İşletim sistemi Android 4.04 (ICS).

Üzerinde HDMI çıkışı var. Buradan televizyona bağlamak mümkün. Mevcut USB kablosu üzerinden kablosuz mouse ve klavyeye de bağlarsanız dev ekranda bilgisayarınız oldu demektir.

Film seyredilebiliyor. İnternet hızınız yeterse HD Youtube videoları da sorunsuz, takılmadan oynuyor. Klavye ve mouse'u sorunsuz tanıyor. Fare hareket ettiğinde ekranda bir ok beliriyor. Dokunursanız kayboluyor.

Wi-Fi derseniz, biraz zayıf alıyor ancak bu önemli bir sorun teşkil etmiyor.

Sesli Google araması yapma özelliği çalışıyor. Onyo'da bu özellik yüklü değildi ve yüklemeye çalışınca Google Play'de bulamıyordunuz. Belki sistem güncellenirse düzelir.

Codegen Qbix M71B1'de Google Talk'da görüntülü görüşme yapmak için kameraya tıkladığınızda program kapanıyor.

Kendi hoparlörü küçük de olsa gayet güzel ses veriyor. Dolayısıyla piyasadaki bazı ürünlerden bu yönü ile de ayrılıyor.

Mikro usb bağlantısından kutudan çıkan usb ara kablo ile hafıza kartı ve usb ile çalışan diğer aygıtları bağlayabiliyorsunuz.

Bunlar dışında Codegen Qbix M71B1, Onyo'dan 100 TL daha pahalı. Bana sorarsanız bunun için pek değmez. Ama elimdeki hediye çekine dönüşmüş Onyo'yu değerlendirmek için başka şansım yoktu.

Mümkün olsa bir 50 lira daha verip çift çekirdekli bir tablet alırdım. Ancak kızım bu yeni tabletten gayet memnun görünüyordu.

Çok kısa süre içerisinde 2 hatta 4 çekirdekli tabletler saracak piyasayı. Dolayısıyla fiyatlarda bir düşme olmasını bekliyorum.

Ucuz tabletlerin en önemli sorunu yeni Android sürümlerini almak için çok debelenmeniz gerekmesi. En temizi adam gibi gidip Nexus 7 almak tabi ama onun da fiyatı 500 TL üzerindeydi. Aradaki farka değer miydi? Değerdi... :(

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur. Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin. Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız: 1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı 2 ölçü su 2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!) Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba. Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim. Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim. 1- Özel ölçüm cihazları, 2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler, 3- Özel depolama çözümleri, 4- Fermantasyon başlatıcılar, 5- Fermantasyon durdurucular, 6- Alkol seviyesi ölçerler, 7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri, 8- Öz

İnternet Sitelerindeki Hesaplarımı Nasıl Silerim?

Yeni medya, alışveriş, müzik siteleri genellikle sizi tanımak isterler. Sitelerden yararlanmak, kimi zaman alışveriş yapabilmek için, pek çok kişisel bilginizi içeren veriyi girip, üye olmak iyi de, ya bir gün gelir de bu tür üyeliklerinizi silmek isterseniz ne ile karşılaşacağınızı biliyor musunuz? Blog girdisini  bu linkten  dinleyebilirsiniz . Merhaba, İnternet kullanıcıları neredeyse artık her türlü siteye üye olarak girmek zorunda. Verilen hizmet paralı ya da bedava olsun, siteler sizi üye olup, içeriklerinden öyle yararlanmaya zorluyorlar. Gazete siteleri bile sizi üye olmaya teşvik ediyorlar. Üye sayısı ve üyelerin neler yaptığını izlemek, bir hizmeti geliştirebilmek için işini bilenlere önemli veriler sağlar. Örneğin bir alışveriş sitesi, incelediğiniz ya da satın aldığınız ürünlere benzer ürünleri size önerebilir. Bunun için sizin siteye üye olmanız en kolay yollardan biridir. Kullanıcının yaptıklarını izlemek böylece kolaylaşır. Sosyal ağ siteleri de üye olmadan bi