Ana içeriğe atla

Full HD 1080P HDMI Medya Oynatıcı

Dealextream'e yeni neler gelmiş diye göz atarken buna rastladım. Sonunda 1080p desteği veren bir medya oynatıcı yapmayı becermiş Çin'liler. Markası DiyoMate, Modeli KTZ-P200T olarak görünüyor. Ancak üzerinde 1080p Full Hd Media Player yazıyor. Bu tür cihazlarda full hd çözerken yavaşlık sorunları olduğundan, üreticisi 1080P(1920x1080), bit rate 104 Mbps'e kadar çalışır diye belirtmiş. Full HD'de H.264, MPEG1/2/4, DIVX, XVID destekliyor. Codec konusunda da oldukça zengin bir destek sağladığından dolayı önceki markasız Çin mallarına göre daha iyi görünüyor. Görüntü codecleri: TS, MKV, RM, RMVB, TP, AVI, M2TS, VOB, DAT, MPG, MPEG, MOV. Ses codecleri ise BTSC, A2, EIA-J, MPEG-1, MPEG-2(LayerI/II), AAC, HE-AAC, DOLBY DIGITAL(AC-3), MP3, WMA, M4A(AAC) olarak belirtilmiş. Dolby ve Divx için bir lisans hakkı ödediler mi diye merak ediyor insan ister istemez. Resim dosyalarını da gösteriyor. Pek kullanışlı bir özellik değil. Ancak çözünürlük biraz daha yüksek olduğuna göre fena da olmayabilir. Çok dilli altyazı ve ses desteği de veriyor. Türkçe bu desteklenen diller arasında mı belli değil. Usb üzerinden harici sabit disk, usb hafıza üzerinden veri okuyabiliyor. Ayrıca SDHC, SD/MMC, MS/MS Pro gibi flash hafıza türlerini de okuyabiliyor. En önemlisi HDMI çıkışı ve kablosu var. YPbPr, Coaxial, Ses L&R, DC güç bağlantısı çıkışları da mevcut. Firmware güncellemesi yapılabiliyor mu bu konuda da bil bilgi yok. Fiyatı biraz tuzlu. 121 Amerikan Doları. Dealextreme ile ufak tefek alışverişim oldu. Boyutları genellikle küçük olan ürünleri aldım. Sorunsuzca evin posta kutusuna kadar geldiler. Ancak bu gelir mi, postanede sorun çıkar mı, bilmiyorum. Zarfın ya da paketin üzerine "hediyedir" yazıyorlar ama gene de getirtmeye çalışmak bir miktar riskli. İyi bir cihaza benziyor. O nedenle denenebilir. Buradan inceleyip satın alabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Bunu degil fakat dealextremden benzer bi hdd player aldım eve sorunsuz geliyor fakat alt yazılarda türkçe dil destegi bu yok siteyide çözüm ararken buldum : )kesinlikle tavsiye etmiyorum. Keşke gidip teknosadan falan kullanabilecegim garantili v.s bişey alsaydım. Kimseye tavsiye etmiyorum dealextremden bu güne kadar yüzlerce ürün almışımdır ama benim için bitti artık o esmer cüceler

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur.

Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin.

Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız:


1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı
2 ölçü su
2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!)

Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba.

Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim.

Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim.

1- Özel ölçüm cihazları,
2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler,
3- Özel depolama çözümleri,
4- Fermantasyon başlatıcılar,
5- Fermantasyon durdurucular,
6- Alkol seviyesi ölçerler,
7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri,
8- Özel saklama yö…

Dinamometre Yapımı (Resimli)

6. Sınıftaki kızım Fen ve Teknoloji ders kitabının 65. sayfasını gösterip bir dinamometre yapıp yapamayacağımızı sordu.
Kitabın ilgili yerini inceledikten sonra bir yay ve saydam tüp bulabilirsek yapabileceğimiz söyledim. O halde haydi "basit bir dinamometre yapalım" dedi.

Küçük bir İnternet araması sonucunda Dinamotrede kullanılan ölçü birimi olan Newton (evet bildiğiniz Isaac Newton) için, yerden 102 gramlık bir ağırlığı kaldırabilmek için uygulanması gereken kuvvet olduğunu buldum. Bu bilgiyi aklımızın bir köşesinde tutalım ayar kısmında işimize yarayacak.


İşte gereken malzeme yaklaşık olarak resimde görünüyor. Öncelikle tüp meselesi için bir çözüm bulamayınca kırtasiyeden asetat aldık. Cetvelin altında saydam asetat görünüyor. Bunu kıvırıp saydam bir tüp haline getirdik (açılmasın diye iki ucunu lastikle geçici olarak tutturduk). Yay için Bahçelievler Freeshop'a gittik orada Ahmet işimize yarayabilecek uzunca bir yay buldu eski oyuncaklardan kalma. Ahmet'e teşekk…