23 Mart 2009 Pazartesi

Abilerim Ablalarım Şu Elimde Görmüş Olduğunuz...

Bir zamanlar, İstanbul'a gittiğimde vapurlarda ıvır zıvır satan yaratıcı insanları seyretmeye bayılırdım. Benzeri şeyler artık internet sitelerini izlerken oluyor. Bu sabah koleksiyoncu bir dostumdan gelen maili gördüm önce. Eski, hatta çalışmayan telefonlarımızı kendisine yollamamızı istiyordu. Şimdi de eski cep telefonlarını toplamaya başlayacakmış. Daha önce de Discovery Channel'in dikkatini çekecek düzeyde, dünyanın en ilginç koleksiyonlarını yapan bu arkadaşımın iki sayfasını vereyim hemen. Birincisi uçuş güvenlik kartları koleksiyonu. İkincisi ise jilet-makine-jilet ambalajları koleksiyonu. Youtube'da Discovery Channel'in kendisiyle yaptığı küçük film yeralıyor. Seyredebilmeniz için sayfaya gömdüm (aşağıda). (Alternatif link http://fizy.com/yzCKanDr9vDY) Az önce ise Çinli telefon üreticilerinin ürünlerinin satıldığı Solomobi sitesinde muhteşem bir ürüne rastladım. Elektrikli traş makinesi olan bir telefon. İşte tam benim koleksiyoncu dostumun biriktirmesi gereken ürün diye geçirdim içimden. İşte ürün resmi yukarıda yer alıyor. Cool 758 gerçekten traş edebilir gibi görünüyor. Üstelik çift sim kartı, radyosu, e-kitap okuyucusu da var. Telefonda uzun süreler konuşup kişisel bakımınıza yeterince önem veremediyseniz çevirin bu telefonun alt kısmını koruyucu kapağı açın başlayın traşa. Araba kullanırken sadece telefonla konuşmak size yetmiyorsa, "bir de dikiz aynasına bakarak traş olurum" diyorsanız ne yapın edin, bir tane bu cihazdan edinin. Hemen eksik yönlerini de dile getireyim. Islak traş özelliği olmadığından duşta kullanılamıyor aynı zamanda gene aynı nedenle yüzünüze traş jeli ya da köpüğü sürüp traş olmanız da mümkün değil. Bu nedenle almayı düşünürseniz bu eksikleri göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin! Sevgili koleksiyoncu dostum, bu telefonu görünce ne yapacak bakalım?

4 yorum:

 1. Burcak,
  Bu yeni cihazin benzinli cakmagi ve taragi da var mi? Yoksa ise yaramaz.
  Ahmet Sonmez

  YanıtlaSil
 2. bu çinliler adamı gülme krizine koyuyorlar :) :)

  bu kadarını yapacaklarına inanmazdım...

  ya düşünsenize tıraş olurken telefona köpük açıyor yada kıllar telefonun içine giriyor :) :)

  YanıtlaSil
 3. Çinliler çok yaratıcılar ama uygulama ucuza kaçınca eksikler oluyor yazıda da söylediğim gibi su geçirmezlik olayını unutmuşlar. Kolleksiyoncu Ahmet abinin de yorumladığı üzere çakmak, tarak vs. eklentiler es geçilmiş.

  Belki bir sonraki sürümde daha iyisini yaparlar. Mesela bunun televizyon yayınlarını alan türünü çıkartırlarsa hem seyredip hem traş olma imkanı da olur :)

  YanıtlaSil
 4. :)) beyler yaşadı artık geç kalma sorunu yok istedikleri yerde traş olabilecekler ama ne derece sağlıklı onu bilemem :)

  YanıtlaSil

Gerçek ve Hakikat

Hakikat kırılgandır ve kişiden kişiye değişir gerçekse nispeten daha sağlam bir kavramdır. Örneğin kapalıyken televizyonun kumandasının açma...