20 Ocak 2012 Cuma

Çeşitli Mikroblog Mesajlarım (Özlü Sözler)

Twitter ve benzeri sosyal medya sitelerine zaman zaman dişe dokunur şeyler yazdığımı düşünüyorum.
Bunları bir arada toplasam en azından kendi kendime arada bakıp "vay be neler yazmışım" derim diye düşündüm. Böylece biriktirmeye başladım bakalım neler birikmiş?


Bir gün esti, Twitter biraz değiştirilse Twilit (Türkçe okuyun!) olsa Tuvaletin kapısında iyi durur her halde dedim. İyi de durdu :)
***


Memleketimde "Düşünen Adam", Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin bahçesindeyken, hala olanlara şaşıran insanlara da ben şaşırıyorum :)))
***

Tamam, bozuk saat hiç bir zaman doğru saati göstermez ama en azından durmuş saat gibi değil, çalışıyor. Demek hala umut var!
***
Maddenin halleri: Katı, sıvı, gaz ve kafanın boş olması.
***


Herkes kendi laneti ile yaşar! (İster inanın, ister inanmayın bu lafı bu kupa sayesinde yumurtladım)
***
Analitik düşünerek iş görebilmeniz doğru işler yaptığınızı göstermeyebilir. Hırsızlar gayet analitik iş görür mesela :))
***
İçi evrensel doğrularla dolu bir metin sadece bir iki yerinde aksıyorsa büyük ihtimalle birileri sizi yanıltmaya çalışıyordur.
***
İnsan sevgisi (hümanizm) "bunlar insan değil!" diyen biri çıkana kadar barış nedenidir.
***

Gidecek bir yeriniz yoksa hızlı yürümeniz gerekmez. Bu durumda yürüme bantları sizin için idealdir. Böylece yollarda trafik sıkışıklığı yapmazsınız!
"Yürüme bandını nerede bulacağız?" diyorsanız parklarda belediyenin koyduğu cimnastik edevatı da olur :)

***
17 TL'ye Bluetooth Kulaklık almak mümkünken, araç kullanırken en az 1000 - 1500 liralık telefonlarla  konuşan ve bunun kendilerine gayet normal geldiği ülke, benim ülkemdir! 
***
Günden güne daha obez olmak kişisel gelişim sayılmaz.
***
Saçınızı Einstein gibi uzattığınız diye kafanızın içinin deha ışığı ile dolmasını beklemek abestir. ;)
***
Dünyaya iyi vakit geçirmek için geldik. Ancak gördük ki önce Dünyanın iyi vakit geçirilecek bir yere çevrilmesi lazım. Böylece, çalış dur...
***


Şimdilik bu kadar, başkaları da olursa yayınlarım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ey Eurovision Sen Kimsin?

Yapay zeka, hayatımızın birçok alanına girmeye devam ediyor. Ben de bir süredir blog yazılarımı YouTube'a aktarıyorum. Neyse ki, 10 yıl ...