Ana içeriğe atla

indir.com'dan 1 DEĞİL 2 YARIŞMA ve 2 ETKİNLİK!


2016 yılında da ‘’ indir.com mobil uygulama yarışması 2016 ’’ ile karşınızdayız! Geçen iki yılın ardından bu yıl 3.sünü düzenleyecek olan indir.com, yarışma ile genç girişimcilerin rekabetçi bir ortamda hünerlerini sergilemelerini amaçlıyor. Yarışmaya katılmak için 1 Ocak 2016 tarihinden sonra yayınlanan herhangi bir uygulama geliştiricisi olmak yeterli.
Hasan Yaşar, indir.com yarışmasını duyurdu
Her sene, geliştirilen yeni mobil uygulamaların daha geniş çevrelerde ses getirmesini sağlayan ‘’indir.com mobil uygulama yarışması ‘’ bireysel başvuruların yanı sıra 3 kişiyi geçmemek şartı ile ekip çalışmalarının başvurularını da kabul ediyor. Bu sene, her sene düzenlenen yarışmaya ek olarak yeni bir yarışma daha ekleyerek ödül fırsatlarını artırdık.

1 DEĞİL 2 YARIŞMA ve 2 ETKİNLİK!
Bu sene herkesin katılımına açık olan yarışmanın yanından indir.com sadece üniversite öğrencilerinin katılabildiği bir yeni yarışma daha organize ediyor. Mobil teknolojiler alanında gençlerin daha çok teşvik edilmesi konusunda adımlar atan indir.com, birbirinden büyük ödüllerin yanında, gençlerin uygulamalarını daha geniş kitlelere duyurmasına olanak sağlıyor.
Üniversitelilere özel yarışma haricinde her sene herkesin katılımına açık olan yarışma bu senede kapılarını katılımcılara açtı. Heyecan verici ödülleri ile bu sene de çekişmeli bir yarış bizleri bekleyeceğe benziyor.
Yeni eklenecek ödüllerin ileri bir tarihte duyurulacağı yarışmada kesinleşen ödüllerden bahsedelim.
KESİNLEŞMİŞ ÖDÜLLER;
Birincilik ödülü; Tam 1 haftalık uçak ve konaklama masraflarının da karşılanacağı San Francisco’ da (ABD) Silikon Vadisi tatili, bukelemun.com tarafından verilen 5.000 TL değerinde ASO hizmeti, indir.com tarafından karşılanan 5.000 TL değerinde reklam hizmeti ve API PLUG’ dan 1 yıllık large paket.
İkicilik Ödülü; 1 hafta Antalya tatili, indir.com tarafından tam 2.500 TL değerinde dereceye giren uygulamanın tanıtımı ve API PLUG’ dan 1 yıllık large paket.
Üçüncülük Ödülü; 3 günlük Antalya tatilinin yanı sıra, indir.com 1.000 TL değerinde dereceye giren uygulamanın tanıtımı ve API PLUG’ dan 1 yıllık large paket.
Bütün bu ödüllerin yanında 2 yarışma için ayrı ayrı verilecek ekstra özel ödüller ise;
ÜNİVERSİTELİLERE ÖZEL ÖDÜL;
Sadece üniversitelilerin katılabileceği yarışmada birinciliği kazandan yarışmacıya ise Silikon Vadisi gezisinde ihtiyaçlarını karşılaması amacı ile 5.000 TL nakit para ödülü verilecektir.
HERKESE AÇIK YARIŞMAYA ÖZEL ÖDÜL;
Bütün bunlara ek olarak herkesin katılımına açık olan yarışmada birinci olarak dereceye giren uygulamanın sahibine CRM MEDYA’ dan 5.000 TL değerinde Google Adwords reklam hizmeti ve ikinci olarak dereceye giren uygulamanın sahibine de CRM MEDYA’ dan 2.500 TL değerinde Google Adwords reklam hizmeti verilecektir.
Bu iki yarışma için başvurular başlamış olup yarışma ve etkinlik takvimi şöyledir;
ÜNİVERSİTELİLER İÇİN "indir.com Mobil Uygulama Yarışması 2016" TAKVİMİ;
Yarışma başlangıcı; 1 Ocak 2016
Son Başvuru; 30 Ağustos 2016
Halk Oylaması; 5 Eylül 2016
Jüri Değerlendirmesi; 10 Eylül 2016
Mobil Etkinlik; Ekim Ayı

HERKESE AÇIK "indir.com Mobil Uygulama Yarışması 2016" TAKVİMİ;
Yarışma başlangıcı; 1 Ocak 2016
Son Başvuru; 28 Nisan 2016
Halk Oylaması; 30 Nisan 2016
Jüri Değerlendirmesi; 7 Mayıs 2016
Mobil Etkinlik; 14 Mayıs 2016

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’ nde 14 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenecek olan Mobil Etkinlik ile ödüller sahiplerine verilecektir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde En Basit Şekilde Şarap Nasıl Yapılır? (Resimli)

Merhaba. Gurme bir arkadaşım var. Yaklaşık 4-5 senedir kendi tüketimi için şarap yapıyor. İlk yaptığı şarap, pek kolay içilemez olsa da, son yıllarda gerçekten lezzetli şaraplar üretiyor. Kendisine bu işi nasıl becerdiğini sordum ve ben de evde kendi şarabımı yapmayı geçtiğimiz yıl becerdim. Doğrusunu isterseniz ilk deneme için oldukça başarılıydı. Gurme arkadaşım, "yemeğe bile koymam senin yaptığın şarabı ama ilk deneme için güzel olmuş" dedi. Ben de bu sene de şansımı yeniden denemeye karar verdim. Hemen belirteyim, çeşitli kaynaklarda evde nasıl şarap yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz ama doğrusunu isterseniz o kadar çok ince detaya ve tekniğe giriyorlar ki, anlaması ve yapması zorlaşıyor. Biraz örnek vereyim. 1- Özel ölçüm cihazları, 2- Oluşan karbondioksiti atmak için özel düzenekler, 3- Özel depolama çözümleri, 4- Fermantasyon başlatıcılar, 5- Fermantasyon durdurucular, 6- Alkol seviyesi ölçerler, 7- Kükürt ekleme ile koruma yöntemleri, 8- Öz

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk yaparken deterjan ve su kullanıyorsanız muhtemelen baloncuklarınız hemen patlıyordur. Dayanıklı baloncuklar için çözeltinizin içine şeker ekleyin. Böyle olmaz! İlla tarif ver diyorsanız: 1/2 ölçü sıvı bulaşık deterjanı 2 ölçü su 2 çay kaşığı şeker (yetmezse daha çok koyun!) Bulabilirseniz şeker yerine gliserin de kullanabilirsiniz. Kolonya ve bir miktar aseton da katabilirsiniz çözeltinize.

Basit Şarap Hava Kilidi Yapımı (Resimli)

Eğer evde kendi şarabınızı yapıyorsanız fermantasyon sırasında çıkan gazları dışarı atıp içeri hava girmesini önlemek önemlidir. Bunun için hava kilitleri kullanılır. Aşağıdaki videoda piyasada 12 liraya bulabileceğiniz bir hava kilidini görüyorsunuz. En iyisi böyle bir şey tavsiye ederim. Evde şarap yapma işini biraz büyüttüğünüzde hava kilitleriniz yetmeyebilir. Böyle ya da benzeri bir durumda, evde en basit şekilde nasıl şarap hava kilidi yapabiliriz? İşte bunu aşağıda anlatacağım. Malzemelerin tamamını yakınınızdaki hırdavatçıdan alabilirsiniz. Malzemeler: 1- Saydam ince hortum (Her hava kilidi için 1 metre kadar) 2- Matkap ucu (Saydam borunun içine girebilecek kalınlıkta bu uygulamada 6 mm idi) 3- Kısa plastik kelepçe 4- Matkap 5- Şişe kapağı Uygulama gayet basit. Dikkatlice kapağı delin. Açılan delikten zorlaya zorlaya hortumu geçirin. Sıkışık olmalı ki kaçak yapmasın. Resimdeki gibi hortumu toparlayıp, plastik kelepçe ile ayrılmasını engelley